Vše o špercích s mateřským mlékem

Šperky z mateřského mléka jsou originální , krásné a plné tekuté lásky. K jejich výrobě stačí cca 10ml Vašeho mléka. Z tohoto množství lze vyrobit několik kusů originálních šperků. Mléko lze kombinovat s květinami, vlásky, vzácnými kameny či kovem. Ale jsem otevřena i dalším nápadům:)

Mléko může být zmražené, nebo čerstvé. Až ke mně doputuje, (většinou poštou v obálce, ideálně v plastové zkumavce z lékárny), tak sice už nebude ke konzumaci, ale může z něho být krásný šperk.

Mléko biologicky a ekologicky konzervuji, suším, drtím a smíchám s klenotnickou pryskyřicí. Tou buď plním ručně foukané sklo, nebo kovová lůžka (Ag, Chir.ocel, pozlacené Ag, hypoalergická postříbřená nebo pozlacená kovová slitina bez olova a niklu) Vše vyrobené v ČR, EU nebo USA.

Zhotovení takového šperku trvá cca 3 týdny. A každý kousek je naprostý originál.

Chcete si vyrobit šperk sama doma? Mám pro Vás MLÉČNÝ BALÍČEK. Najdete v něm směs a návod na konzervaci mléka. Také vše potřebné pro výrobu šperku. Získáte přístup do výrobní fb skupiny a videonávod.A vyrobit si můžete  třeba i deset šperků :) nebo co Vás napadne. Co víc, nemusíte je vyrábět najednou!  Ale kdy se Vám bude chtít. Klidně na několikrát.

Komponenty můžete zakoupit u mě v eshopu. Pro DIY doporučuji výrobu šperků pomocí kovových lůžek.


                                                 VIDEONÁVOD DIY

   Na co se mě nejčastěji ptáte

1. JAK SI OBJEDNAT ŠPERK Z MM?

Pokud se Vám líbí nějaký typ šperku, který mám na eshopu, tak si ho klasicky objednejte a pošlete mi v dohledné době (bez stresu) 10ml Vašeho mateřského mléka na některou z adres, kterou si vyberete v KONTAKTECH

2. MRAŽENÉ NEBO ČERSTVÉ?

Je to úplně jedno, takové jaké máte. Klidně může být z mrazáku a nebo četstvě odsáté. Záleží na Vás. Pro výrobu šperku už nemusí mít nutně konzumační kvalitu. Nemělo by zapáchat, to zase né, ale může být klidně i pár dní v lednici.

3. KOLIK MM JE NA ŠPERK POTŘEBA?

Jestliže se Vám podaří odsát, nebo vylovit z mrazáku 10ml, je to skvělé. Právě takové množství potřebuji k pohodlné konzervaci Vašeho mm. Chápu, že i těch 10ml může být někdy problém. Pokud je Váš mrazák prázdný a Vám se nepodaří odsát ani během několika dní 10ml. Netrapte se! MM lze nastavit vodou. K tomu používám křišťálovou vodu. Vy mi pošlete tolik mm, kolik můžete a já si ho "donastavím" dle potřeby.

4. KAM MÁM MLÉKO ODESLAT?

Vyberte si jednu z možností v kontaktech. Upřednostňuji zásilkovnu, kvůli flexibilitě vyzvednutí balíčků, ale můžete využít i jiné způsoby. Pokud si vyberete Českou poštu, prosím posílejte balíček doporučeně!

5. JAK MÁM MM, PŘÍPADNĚ VLÁSKY, ZABALIT?

Pro mm je ideální zakoupit plastovou zkumavku v lékárně. Je to sice plast, ale já jej použiji dál třeba k archivaci již usušeného zbylého mm. Věřím, že tento druh plastového výrobku se nevyrábí zbytečně, jako jiné plastové obaly a kravinky:) Pokud, ale chcete klidně mléko zabalte do skla a ochraňte vrstvou papíru, tak aby se lahvička nerozbila. MM prosím opatřete jmenovkou.

Vlásky buď vložte do malého sáčku, nebo sepněte sponkou, případně dejte do gumičky. A také prosím opatřete Vašim celým jménem.

6. CO SE STANE SE ZBYLÝM MM, KTERÉ NEPOUŽIJETE?

Mléko je tak vzácná komodita, že by bylo škoda ji jen tak vyhodit, proto mm které usuším a nepoužiji, archivuji po dobu cca osmnácti měsíců. Pokud si budete chtít v budoucnu objednat další šperk, bude to o to jednoduší a razantně se zkrátí Vaše čekání na hotový výrobek:)

7. KOLIK ŠPERKŮ JE MOŽNÉ Z 10ML VYROBIT?

Záleží samozřejmě na velikosti, ale cca 5-10ks.

8. JAK RYCHLE BUDE ŠPERK HOTOVÝ?

Vyrobit šperk z mm je proces o několika krocích. MM se musí zakonzervovat, poté vysušit, rozdrtit, vytvrdit...no, počítejte cca 3 týdny.

9. ZEŽLOUTNE MI ŠPERK?

Žloutnutí šperků může způsobit jejich přílišné vystavování přímému slunci. Proto používám speciální v japonsku vyrobenou UV pryskyřici a také UV lak. Snažím se tak žloutnutí elimonovat. Nikdo na světě, ale nemá šperky s mm tolik let, abych mohl tvrdit, že ví co udělají za půl století. Já ale věřím, že při správném zacházení opravdu vydrží velmi dlouho krásné.

Vyhýbejte se také chemikáliím třeba v domácnosti, nebo vodě, obzvlášť té mořské. To platí koneckonců u všech šperků. Jak pečovat o šperky si můžete přečíst v samostatném odkazu na mých stránkách.

10. PRACUJETE I SE ZLATEM?

Ano i ne. Používám 24 nebo 23k zlato k dozdobení šperků. Vzhledem k tomu, že nevlastním puncovní značku mohu použít a prodat maximálně 0,3g zlata. To mě značně omezuje, jsem odkázaná především na pozlacené stříbro. Proto pokud chcete čistě ryzí celý zlatý šperk, je třeba počítat s výrobou na zakázku ve spolupráci se zlatníkem. V současné době se snažím najít někoho s kým bych chtěla v tomto směru pravidelně spolupracovat. Můžete ale i vy sami oslovit zlatníka a dle návrhu si nechat vyrobit osobní šperk, který Vám potom mateřským mlékem dozdobím. Předtím mě, ale raději kontaktujte, ať můžeme vše vyladit, tak aby dozdobení bylo možné.

11. JE MOŽNÁ ZÁMĚNA MM

Ne. Každé mateřské mléko a vlásky, nebo květiny, které mi pošlete dostanou své číslo podle objednávky a navíc jsou označeny jménem. Nikdy nedělám více šperků najednou, ale věnuji se jediné zakázce. Tím je vyloučeno, že se stane záměna mm.